Jdi na obsah Jdi na menu
 


Legnica 2009

5. 6. 2009

                     LEGNICA   1. KOLO  JUNIOR  CUP

Obrazek

     Dne 12. - 16.5. 2009 se v polské Legnici uskutečnilo 1. kolo evropského juniorského poháru v terčové lukostřelbě. Z našeho oddílu reprezentovali českou republiku Ondra Meluzín a jako nováček Beáta Pečivová. Ta splnila reprezentační kritéria účasti svými výsledky v minulé sezóně. Ondra jel na náklady ČLS ( kromě platby startovného ), Beáta měla výjezd za vlastní prostředky a příspěvkem mateřského oddílu. Oba lukostřelci jsou v kategorii juniorské.

     Konkurence byla veliká, do vyřazovacích bojů postoupili oba naši borci, i když dosažený kvalifikační výsledek - 880 bodů, pro Beátu nebyl příliš lichotivý.  Ondra dosáhl výsledku v kvalifikaci  1224 bodů, což stačilo na průběžné 31 místo. Beáta postoupila z místa 45. V eliminaci byli jejich soupeři nad jejich síly a proto zůstali trochu za svým očekáváním. Ondra obsadil celkově 33 místo, Beáta skončila na 44 místě.

    Ondra si spravil chuť v soutěži družstev, kde se společně s Filipem Pertlíkem ( ŠLK Bystřice ) a Františkem Hajdukem ( TJ OP Prostějov ) probojovali až do finále, kde podlehli reprezenzaci pořádající země. Nicméně stříbrná medaile ze soutěže družstev je výzvou pro našeho Ondru a odměnou za jeho přístup a snahu.

    Dosažené výsledky, Filip Pertlík - 3. místo v juniorech, Klára Žišková ( TJ LO Mariánské Hory Ostrava ) - 3. místo a družstvo juniorů - 2. místo, je velkým příslibem pro budoucnost a nás těší, že k tomu přispívají i členové z našeho oddílu.

    Podrobné výsledky najdete na Oficiálních stránkách ČLS ( viz  Oblíbené odkazy )- kalendář závodů sezóna 2008 - 2009.Obrazek