Jdi na obsah Jdi na menu
 


19. MČR dorostu v Kostelci na Hané v hale

23. 3. 2009

   Třetí březnový víkend jsme vyrazili do Kostelce na Hané, na vrchol letošní halové sezóny do Kostelce na Hané, kde se konalo ve dnech 14.-15.3. 2009 devatenácté Mistrovství České republiky dorostu v halové lukostřelbě. Sestava byla v té nejsilnější podobě. V kadetech soutěžil čerstvý mistr ČR ( starší žák ) - Ondra Kovář, dále Dominik Vrážel a Štěpán Zvěřina. V juniorech si premiéru velkého závodu odbyl Jakub Čunek, dále na závodech byli Ondra Meluzín a jediný zástupce něžného pohlaví, Beáta Pečivová. Protože v každé kategorii jsme měli 3 střelce, přihlásili jsme i 2 družstva.
   Konkurence byla velká, v juniorech 24 závodníků, v kadetech 29, do závěrečné eliminace postupovali všichni závodníci. Problém tak zůstal jen v časovém harmonogramu závodu. V sobotu 14.3. 2009 se střílela pouze kvalifikace, což bylo sice v souladu s usnesením komise STK ČLS, ale úspora času poté chyběla na druhý den.
   Aby se dohnala časová ztráta, byl zkrácen nedělní trénink z 30 min na pouhých 10 min ( 2 tréninkové sady ), což ovlivnilo mnohé výsledky. Z našich střelců se mezi 16 nejlepších probojovali všichni. O postup mezi nejlepších 8 pak bojovala pouze polovina - Ondra Meluzín, Beáta Pečivová a Dominik Vrážel. Před čtyřkou nejlepších nakonec zůstali Ondra a Beáta.
    Ani v soutěži družstev jsme se neprosadili. Kadeti jakýmsi záhadným způsobem, ve složení Ondra ml., Dominik a Štěpán, nezvládli svůj souboj s papírové o hodně slabšími plzeňskými soupeři o pouhé dva body a přitom 2 x minuli terč. Junioři - Ondra st., Beáta a Jakub statečné bojovali s pozdějšími vítězi Startem Praha, ale souboj nezvládli. Ani se Slávií Praha v boji o bronz nedokázali zvítězit.
    Budiž proto nám všem útěchou alespoň "" jedna bramborová placka "" za čtvrté místo a úsměv na tvářích našich mladých na samotný závěr.

    Výsledky do statistik oddílu SKP :

    Ondra Meluzín                     5. místo
    Beáta Pečivová                    5. místo
    Dominik Vrážel                    8. místo
    Štěpán Zvěřina   a Ondra Kovář     11. místo
    Jakub Čunek                      16. místo

     družstvo juniorů :                4. místo
     družstvo kadetů :                5. místo  

Obrazek


                
 

Náhledy fotografií ze složky 19. MČR dorostu v halové lukostřelbě